Jūs esate

Asmens privatumas

Maždaug prieš mėnesį buvau vienam Lietuvos banke (reklama neužsiimsiu, kuriam nesakysiu). Jame, man dar mokantis mokykloje, man padarė debetinį mokėjimo kortelę. Praturėjau aš ją apie pusę metų, tada atsisakiau. Tame banke uždariau savo sąskaitą ir atidaviau kortelę. Žodžiu, išėjau iš banko. Tad prieš mėnesį man prireikė vėl į tą patį banką užeiti - reikalai. Pasižiūrėjo apie mane kompiutery. Ir ka Jūs manote? VISA informacija apie mane yra išlikusi: vardas, pavardė, adresas, telefonas, asmens kodas, el. pašto adresas, turėtų kortelių ir sąskaitų numeriai. VISKAS. O juk išeidamas iš banko tikėjausi, kad visa informacija apie mane bus sunaikinta. Tad klausimas: kur yra asmens privatumas ir kiek tai siekia? Koks čia privatumas? Skaičiau įvairių bankų sutartis. Ten yra toks punktas (tiksliai nepacituosiu, bet mintis tokia): Jūs turite teisę reikalauti, kad bankas sunaikintų visą turimą informaciją apie jus, jei duomenys tvarkomi nesilaikant Duomenų apsaugos įstatymo reikalavimų. Dar vienas protingas klausimas: o jeigu aš nenoriu, kad duomenys apie mane (po mano išėjimo iš banko) būtų tvarkomi, net jei ir laikomasi įstatymo reikalavimų? Tai taip padaryti negalima? Prisipažinsiu: tokie "fintai" mane šokiravo. Įsirašai vieną kartą vienur, ir visą tavo mielą gyvenimą apie tave duomenys gyvena sistemoje... Kur yra asmens privatumo ribos?

Komentarai

Įsivaizduok, kaip "izi" būtų visokiom vagystėm užsiiminėti. Gauni kreditinę kortelę, persivedi sau pinigus. Juos pasiimi ir užsidarai sąskaitą. Kortelės savininkas aiškinasi kur tie pinigai dingo. O gi pasirodo, kad nuėjo į kažkokį "Ernesto" banką, sąskaitos numeris žinomas, bet bankas negali pasakyti, kieno tai sąskaita, nes uždarant sąskaitą tie duomenys buvo ištrinti.

Ernestai, tokio kvailo įrašo iš tavęs tikrai nesitikėjau! ;)

Hm... Tavo pavyzdys tikrai geras. Tokiu atveju, suprantama, kad būtų nesąmonė. Bet įdomu, kaip yra kur nors Šveicarijoje, su jos bankine paslaptimi. Nes sužinto AR turi sąskaitą galima tik teismo leidimu, tik ar tie duomenys apie turėtas sąskaitas yra saugomi, tai nežinau.
Na, tada nuvyliau :D Tiesiog rašau, tai ką galvoju ir viskas. O jei mano asmens kodas nelabai pagal paskirtį bus panaudotas?.. :/

P.S. Aš neteisėta veikla neužsiimu ir nenoriu užsiimti :D

aaaaa

Komentuoti