Jūs esate

Parduotuvių akcijos pirkėjams "privilioti" ir šiaip apie valiutų kursus ir kainas

Skaitau spaudą, žiūriu televiziją, naršau internete, vaikštau prekybos centruose. Tad matau, kaip prekybininkai stengiasi privilioti pirkėjus. Nepamenu, kad 2006 ar 2007 metais prieš Kalėdas būtų siūlomos nuolaidos batams iki 75 proc. :) "Totalinis", "finalinis", "Kalėdinis" ir pan. išpardavimai darosi mada - reikia žmones priversti leisti pinigus. Deja, tai gana sunku padaryti - lietuviai nėra tikri dėl savo ateities, tad geriau pinigus šiek tiek "prilaiko". Suprantama, Kalėdos - didelė šventė, tad išlaidos padidėja, tačiau iki Kalėdinės psichozės kuri buvo praeitais metais dar toli - nebus šiais metais tokios :) Ekonominė krizė visus prispaudė. Gaila verslininkų - turi jie prekių, bet jų pirkimas sustojęs. "Ką daryt?" (man rodos, Radži taip dainavo). Geras klausimas. Vilioti nuolaidomis ir mažinti kainas. O kainos Lietuvoje tikrai per didelės. Buvau praeitą šeštadienį drabužių parduotuvėse, žiūrinėjau kainas ant etikečių. Turbūt pastebėjote, kad prie drabužių būna užlipdytos etiketės su to paties drabužio kaina skirtingose šalyse ir skirtingomis valiutomis. Pavyzdys: moteriškas megztukas kainuoja 13 eurų (44,8864 LTL). O litais - 45 litai. Sakot apvalina, kad būtų patogiau? Netikiu. Taigi, nusuka 12 centų :) Apmaudu, tikrai apmaudu. Darosi kraupu, kai litas yra mažai įvertintas, o kainas Lietuvoje nustato remiantis principu: KAINA EURAIS * LITO IR EURO KURSAS + DAR ŠIEK TIEK. Taip sakant: atlyginimai lietuviški, o kainos europietiškos. Aš nesakau, kad įvertinus eurą mažiau litų problemos susitvarkytų. Ne. Tiesiogiai skaičiai sumažėtų ties kainomis. Nors psichologiškai geriau. O ir šiaip kosmosas: tie patys daiktai užsieny pigiau kainuoja. Gal prekintis į užsienį mauti reikia?.. Girdėjau, kad kai kurie taip daro: į Lenkiją važiuoja maisto, drabužių pirktis. Juk Šengeno erdvė - sienos atviros ;)

Komentarai

Visai neblogas straipsniukas.
Manau Lietuvoje krizė tik dėl to, kad žmonės patys ją sukėlė pradėdami mažiau pirkti (manau krizė tik pretekstas atleisti darbuotojus, bent jau taip Lietuvoje, kitose valstybėse dažniausiai krizės poveikis). Vis dėl to TV įtaka didžiulė.

P.S. Labai prastai išdėstei mintis straipsnyje.
Siūlau rašyti trumpus ir aiškius (paprastus) sakinius. Ne visi moka kalbėti ir ypač rašyti ilgais ir sudėtingais sakiniais taip, kad viskas būtų aišku ir nedviprasmiška. Iš tikro tobulą tekstą rašyti reikia labai ilgai. Ne veltui anksčiau geri rašytojai rašydavo labai ilgai tekstą kurį labai daug kartų taisydavo - braukydavo, perrašydavo...

„siūlomos nuolaidos batas iki 75 proc.“ - koks dar „nuolaidos batas“? Tokio termino net girdėjęs nesu.
„Suprantama, Kalėdos - didelė šventė, tad išlaidos padidėja, tačiau iki Kalėdinės psichozės kuri buvūo praeitais metais dar toli - nebus šiais metais tokios :)“ - gramatinė: „buvūo“. Vietoj „dar toli“ man atrodo norėjai parašyti įsireiškimą „dar toli gražu“. Šitą sakinį galima perrašyti arba su argumentais: Kalėdinis laikotarpis ilgas be to tai dovanų, puošmenų ir skanumynų metas. Dėl tokių pasilepinimų išlaidos tik didėja. Visi laksto po parduotuves, kad kokią nors gražesnę, įdomesnę, naudingesnę ar kitokią dovanėlę nupirkti. Bet (kaip Tu rašai) šiais metais to nebus. Arba be pagrindimų: Kalėdos yra apsipirkimų metas. Bet tokių apsipirkimų kaip pernai metais šiemet nebus.
Nežinau kaip ten tiksliai norėjai išreikšti mintis, bet mano manymu mano variantas geresnis. Tad sėkmės tobulinant savo rašytojo įgūdžius :)

Dėkui ;)
Aš ir kalbu ilgais sakiniais, tad rašau irgi ilgais :) Mano tikslas yra parašyti ką aš manau apie ką nors, bet nesistengti parašyti, lyg tai būtų rašinėlis mokykloje :)
Daugumą savo straipsnių rašau greitai - nesistengiu per daug dailinti :) Kai rašysiu romaną - galėsiu patobulinti :)
O dėl gramatinių klaidų - apmaudu :/ Reikėtų atidžiau rašyti... Arba parašius dar kartą perskaityti ;/

Komentuoti